"Banány bez ničení životního prostředí. Ano jde to i jinak."

Banány jsou jedním z nejoblíbenějších ovoce na světě, a jejich poptávka stále roste. S tím přichází i větší tlak na zemědělce, aby produkovali dostatek banánů. Bohužel, tradiční způsoby pěstování banánů často vedou k ničení životního prostředí, jako je odlesňování, používání agrochemikálií a nadměrná spotřeba vody. Nicméně, existuje nová generace banánových plantáží, které se zaměřují na udržitelné zemědělství a minimalizaci negativního dopadu na životní prostředí.

Naše metody

Volba vhodné lokality:

Udržitelné banánové plantáže začínají správnou volbou lokality. Při výběru místa pro pěstování banánů je důležité zohlednit místní podmínky, jako jsou klima, půdní podmínky a dostupnost vody. Správná volba lokality minimalizuje nutnost úprav krajiny a ochraňuje citlivé ekosystémy.

"Růst banánů pro udržitelnou budoucnost."

Naše plantáž
Vodní hospodářství

Banánové plantáže vyžadují velké množství vody pro zavlažování. Udržitelné metody se zaměřují na úsporu vody a efektivní využití zdrojů. Instalace systémů sběru a využití dešťové vody, kapkového zavlažování a monitorování vlhkosti půdy pomáhají minimalizovat plýtvání vodou a snižovat tlak na místní vodní zdroje.

Agroekologické metody:

Namísto závislosti na agrochemikáliích se udržitelné banánové plantáže spoléhají na agroekologické metody. To zahrnuje používání organických hnojiv a kompostu, rotaci plodin a pěstování společně s jinými plodinami, což napomáhá udržet půdu živou a plodnou. Tímto způsobem se minimalizuje negativní dopad na půdní mikroorganismy a snižuje se riziko znečištění vody a půdy.

Namísto odlesňování se udržitelné banánové plantáže zaměřují na zalesňování a ochranu biodiverzity. Vytvářejí se zelené koridory, které umožňují migraci zvířat a podporují rovnováhu v ekosystému. Rostliny a živočichové, které přirozeně obývají danou oblast, jsou chráněni a přispívá se tak ke zachování biologické rozmanitosti.

Zalesňování a obnova ekosystémů:

Odlesňování je jedním z největších problémů spojených s banánovými plantážemi. Udržitelné plantáže věnují zvláštní pozornost zalesňování a obnově přirozených ekosystémů. Vytvářejí se zelené pásy kolem plantáží, které slouží jako ochranné zóny a podporují biodiverzitu. Tím se minimalizuje negativní dopad na půdu, vodu a živočichy.

"Za každým našim banánem stojí poctivá práce"

Statistiky

Dokončených projektů
40
Spokojených zákazníků

Naše ekologická farma na banány je příkladem toho, jak je možné provozovat zemědělství šetrné k přírodě a přitom produkovat kvalitní plodiny.

Dnes více než kdy jindy je udržitelné zemědělství a ochrana životního prostředí důležitými tématy. V tomto kontextu je potěšující vidět, že existují společnosti, které se snaží pěstovat plodiny ekologicky a šetrně k přírodě. Jednou z takových společností je naše firma, která provozuje ekologickou farmu zaměřenou na pěstování banánů.

Napsali o nás

Nejlepší firma, pokud jde o banány.

John Doe
Obchodní manažer — Lidl

Ještě nikdy jsem nevařil z kvalitnějších banánu. Firmu eBanana všem doporučuji.

Jiří Babica

Moc se mi líbí jejich vstah k životnímu prostředí. Opravdu na mě udělali dojem a dokonce jsem se zajel podívat na jednu z jejich plantáží v rámci státní navštěvi.

Jan Lipavský
Ministr zahraničí — Česká pirátská strana

Jejich metody se mi moc líbí a jsem velký fanoušek jejich práce.

Petr Fiala
Premiér — ODS

Nedáme to dohromady?


Hodnocení 0-10Fatal error: Uncaught PDOException: SQLSTATE[HY000] [1045] Access denied for user 'vyukadtb'@'localhost' (using password: YES) in /home/m/mjaklcz/www/vyuka/tws2023/Cesnek/eBanana/Db.php:48 Stack trace: #0 /home/m/mjaklcz/www/vyuka/tws2023/Cesnek/eBanana/Db.php(48): PDO->__construct('mysql:host=loca...', 'vyukadtb', 'ls2023FZPDTB', Array) #1 /home/m/mjaklcz/www/vyuka/tws2023/Cesnek/eBanana/index.php(431): Db::connect('localhost', 'vyukadtb', 'vyukadtb', 'ls2023FZPDTB') #2 {main} thrown in /home/m/mjaklcz/www/vyuka/tws2023/Cesnek/eBanana/Db.php on line 48