Žlutý banán

„Bez banánu ani ránu.“

Nabídka

  • Mini žlutý banán
  • Maxi žlutý banán
  • Mini zelený banán
  • Maxi zelený banán

Kontakt

Máte dotazy nebo chcete objednat? Kontaktujte nás na telefonním čísle +420 725 940 995 nebo emailem na objednavka@zlutybanan.cz.

Zdravotní benefity

Banány jsou bohaté na draslík, který je důležitý pro zdraví srdce a svalů. Obsahují také vlákninu, která podporuje trávení a pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi. Banány jsou dobrým zdrojem vitamínů B6 a C, které jsou důležité pro imunitní systém.

Využití v kuchyni

Banány se dají jíst syrové, sušené, pečené, smažené, grilované nebo mražené. Používají se do smoothies, ovocných salátů, zmrzliny, jogurtů, koláčů a chlebíčků. Banánová mouka je skvělou alternativou k pšeničné mouce.

Zajímavosti

Banány jsou jedním z nejpopulárnějších druhů ovoce na světě. Pěstují se v tropických a subtropických oblastech. Existuje mnoho druhů banánů, které se liší velikostí, tvarem a barvou.

Pěstování banánů

Banánovníky se pěstují v tropických a subtropických oblastech, a to na plantážích i v menších zahradách. Pro jejich růst je nezbytná vysoká teplota, vlhkost a dostatek slunečního světla. Banánovníky se množí vegetativně, z oddenků, a plodí po 8 až 18 měsících od zasazení. Plody dozrávají v hroznech a sklízejí se ručně. Po sklizni se banány musí rychle dopravit na trh, protože jsou velmi choulostivé.